» Úvod » Naši psi » Australský ovčák - ŠAJN

Australský ovčák - ŠAJN

Větřkovice - popisná přehlídka

AUSTRALSKÝ OVČÁK

Po dlouhém uvažování, jaké plemeno psa je vhodné ke koním, jsem zvolila australského ovčáka. Následovalo hledání chovné stanice a toho pravého jedince. Oslovila mě chovatelská stanice Kamilková zahrada (http://sweb.cz/australsky.ovcak ) a vrh štěňat ze spojení feny jménem Anneli Wildrose Puella Fera (Shepi) a krásného psa z Německa Bayshore Red White and Blue. Vzhledem k tomu, že jsem chtěšajní miminkola psa-kluka a barvu trikolor měla jsem z tohoto vrhu jen omezený výběr-jedno štěně, vypadalo jako malý medvídek a měla jsem pocit, že by to mohl být celý otec. Zamluvila jsem si ho a ve věku necelých dvou měsíců putoval ke mě. Musím přiznat že skvělejšího psa jsem neviděla :-) ale jsem jako majitelka zaujatý pozorovatel. Nicméně i rozhodčí na výstavě, které jsme zůčastnili pochválili jeho skvělou povahu.

Oficiálně se jmenuje Arwen z Kamilkové zahrady, ale u nás slyší na jméno Šajn, datum nar. 3.2.2006, barva černý s bílými znaky a hnědým pálením, číslo tetování 76, výška 52cm. Zdraví: DKK 0/0 (MVDr.Duchek), DOV prostý (2.6.07, 23.3.06 - oba dr.Beránek), plnochrupý, nůžkový skus. Od 12.8.2007 je to chovný pes.

Šajn Šajn Průkaz původu Šajna

Na další foto se můžete podívat ve fotogalerii , kde budou přibývat fotky a i na fotkách koní se často Šajn připlete, neboť dělá čest svému pasteveckému pudu a organizuje všechno co se hne.

Posudek z popisné přehlídky: CHOVNÝ PES: 52 cm, obě oči hnědé, ocas dlouhý/ nekupírovaný, hlava typická, kratší čenichová partie, výrazný stop, ucho šířeji nasazené, korektně nesené, správného tvaru a střední velikosti, oko kulatější, téměř výstavní postojsprávně uloženo, chrup úplný, skus nůžkový, krk krátký, hrudník hluboký a prostorný, hřbet pevný, rovný, silný a vodorovný, záď lehce spáditá, břicho dle standardu, postoj i úhlení hrudních končetin korektní, vytáčená tlapka, lopatky správně uložené, správné délky, př.končetina rovná, silná, postoj i úhlení pánevních končetin korektní, hlezna krátká, kolmá, rovnoběžná, za pohybu rozbíhavá, srst střední textury a délky, barva dle standardu, bílé znaky na hlavě skoro převažují, pigmentace odpovídá barvě srsti, víčka, pysky plně pigmentovány, nosní houba plně pigmentovaná, pohybová mechanika měkká, volná, plynulá, vyvážená, vzadu rozbíhavá, pohlavní výraz správně vyjádřen, obě varlata v šourku, plně vyvinutá, výstavní kondice, celkový vzhled střední velikosti a kostry, povaha vyrovnaná, živá, pozorná. Reakce na střelbu: slabá

(12.8.2007 Větřkovice, rozh. Petr Řehánek)

Povahový test: 10-10-16-5-10-15-10-10-10 = 96 bodů + netradiční aport

 

 

 

Publikováno: 9.10.10 13:28 | Připojená galerie: Australský ovčák | Kategorie: Naši psi