» Úvod » Naši koníci » PALOMA

PALOMA

hobby western - 4letá

PalomaPaloma je první hříbě naší skvělé Ponky, je to klisna welš part bred, barva isabela, nar. 26.4.2005.

aktualizace 2010: 

Paloma dělá čest své matce, je velmi ochotná, učenlivá a přesto, že zatím prochází základním výcvikem,  spolehlivě sveze i začátečníky. v r. 2009 se jí narodil nádherný hřebeček jménem Tasogye Suta po velšském hřebci s anglickým původem Dollom Sir William. Poté co si splnila mateřské povinnosti, loni na podzim absolvovala své první hobby westernové závody, kde se v poli zkušenějších koní vůbec neztratila. Letos-2010 na jaře se umístila na 3. místě v hobby trailu, v létě absolvovala své první rodeo, kde se umístila v disciplíně team penning na krásném 3. místě, v cattle branding na 6. místě, s 11ti letou juniorkou se umístila v junior polebending na 4. místě a v barelracing na 5. místě. V srpnu jsme zkusili drezuru Z1, kde se opět ve velké konkurenci neztratila a na své první drezuře skončila v polovině startovního pole. Následoval parkur 40cm kde se umístila na 5. místě a v parkuru 60cm nebýt shození na posledním skoku by byla třetí. Nyní je opět březí a příští rok se bude věnovat mateřským povinnostem.

aktualizace: V roce 2007 jela na svou první akci i přepravníkem, vzhledem k její sebevědomé povaze a doprovodu maminky-Ponky nebyl jediný problém. Jela jen 40km na výstavu pony..úspěch nic moc-zlatý střed, ale jako zkušenost dobré. Sem zvědavá jak se bude rozhlížet v roce 2008 na závodech.

 Zatím je to mimčo, ale původně jsem ji chtěla prodat nicméně je moc šikovná a chytrá, takže je zatím u nás:-) V životě jsem neviděla tak nebojácné hříbě, možná je to po mamince nebo je to tím, že od malinka vyrůstá na pastvinách se stádem a maminkou a také s námi chodí do terénu na vyjíždky-buď na vodítku, ale převážně navolno, dokonce už za svůj krátký život stihla navštívit i několik hromadných akcí-závody, huberty, memoriál generála Custera - co se pořádají v okolí a kam dojdeme po kopytě. Zatím ji z míry vyvedl pouze veterinář a i na toho si postupně zvykla.

Paloma Paloma

Publikováno: 3.12.08 20:43 | Připojená galerie: Paloma | Kategorie: Naši koníci