» Úvod » Naši koníci » Koně co nás opustili » TAJFUN - prodán

TAJFUN - prodán

Tajfun Tajfunek se u nás změnil v ukázněného koně, který získal dost úspěchů na různých závodech. Vzhledem k jeho věku, jsme se rozhodli ho prodat do důchodu, kde bude vzhledem ke svému skvělému zdraví ještě dlouho dělat parťáka na rekreační ježdění do přírody. Zaslouží si skvělý důchod, který dostane od nového milujícího páníčka.

TajfunTajfun je nejnovější přírůstek do našeho stádečka. Je to valach plemene welš part-bred, zbarvením tečkovaný bělouš nebo chcete-li appaloosa, KVH 140cm, narozen 26.4.1994. Koupila jsem ho na podzim 2007 jako koně nejezditelného a nezastavitelného. Jelikož ho znám od hříbátka a vím, že je to koník jemný a snaživý, usoudila jsem, že se domluvíme. Bohužel měl smůlu na lidi, kteří neměli dost empatie pro takové citlivé zvířátko a tak to dopadalo nezvladatelnými úprky, kdy se kůň a jezdec vraceli domů zvlášť, případně vyhazováním se stejným výsledkem. Poslední cca dva roky už se na něm báli jezdit téměř všichni, proto trávil většinu času na pastvině a následně ho prodali mě. Všichni mě zrazovali od koupě takového koně, ale já jsem to s ním chtěla zkusit. Nyní po půl roce "výcviku", kdy pár měsíců strávil na pastvinách se stádem a zvykal si na změnu ustájení z boxového na pastevní, jsme pomalu začali jezdit..na krokovky na volné otěži po okolí. Z mechanického hackamore či páky na které byl ježděn, jsme přešli na ohlávku a jemné stihlo. Tajfun za chvíli pochopil, že ho nikdo za otěže rvát nebude a přestal na každé louce propadat záchvatům paniky. Brzo se s ním dalo v terénu i cválat a postupně jsme začali i s jízdárnou. Musí se naučit základní výcvik, protože i přes svůj věk neumí i takové základy jako např. jízdu na kruzích. Nyní (jaro 2008) už máme za sebou pár závodů, kde se hlavně okoukává a zvyká si na atmosféru.Vypadá to, že z něho bude do konce roku spolehlivý, šikovný a velmi úspěšný koník. 

  TajfunTajfun

 

Aktualizace 3.12.2008 :

Tajfun již není nejnovějším přírůstkem stáda, neboť jsem koupila "Espi". Jinak v průběhu letošních závodů se Tajfun ukázal jako výborný dobytkářský kůň a práce s telaty ho velmi baví. Ve výsledcích se můžete přesvědčit, že se mu opravdu dařilo. Mám z něho velkou radost a doufám, že mu to vydrží. Překvapivě se mu moc nedařilo v rychlostních disciplínách, zjistila jsem, že vůbec není tak nezastavitelný jak mi tvrdili při koupi. Dokonce letos soutěžil i se 14ti letou juniorkou, se kterou po pár nedorozuměních na začátku sezony spolehlivě odjezdil rychlostky i když vlastně oba byli začátečníci. S Tajfunem se budeme tedy dál věnovat dobytkářským disciplínám, které ho baví. Patrně se mnou v sedle, neboť máme nedostatek jezdců nižších váhových kategorií.

Publikováno: 3.12.08 20:18 | Kategorie: Koně co nás opustili