» Úvod » Naši koníci » Koně co nás opustili » Tasogye Suta - WPB prodán

Tasogye Suta - WPB prodán

Tas pomocník
plavák, syn Palomy a welškého hřebce s anglickým původem Dollom Sir Wiliam, dítě lásky, nar. 6.1.2009 ve 20hodin.

 dvoudenní  Jméno získal hned po porodu, narodil se totiž v největších mrazech  zimy 2008/2009, bylo dobrých dvacet stupňů pod nulou a jelikož naše koně jsou pastevně ustájení, narodil se do sněhu a my jsme měli skvěle vyplněný večer zahříváním malého uličníka, který měl na věc jiný názor a okamžitě se zvedal a objevoval svět a odmítal zůstat v nastlaném přístřešku a zabalený do dek :-) Tasogye Suta znamená v lakotštině Velký mráz.  

Nyní si užívá mládí na pastvinách s kamarády a stále je to aktivní, zvědavý a nebojácný mladý hřebeček, který se dokáže ve stádové hierarchii i přes své mládí prosadit. K lidem se přesto chová vstřícně a dá se s ním dobře manipulovat při běžných úkonech - čištění, odčervení, veterinární úkony, korektury kopyt. 

Ve svých 3letech se z Tase stal valášek, prospělo mu to hlavně co se týče tloušťky..okamžitě začal být velice dobře krmitelný ;)

Tasík byl u nás na ranči důkladně připraven prací ze země, obsednut a v průběhu základního výcviku prodán mladé nadějné jezdkyni do parkurového sportu. Gratulujeme novým majitelům a přejeme, aby jim dělal stejnou radost jako nám. 

Publikováno: 9.10.10 11:20 | Připojená galerie: Tasogye Suta - nar. 6.1.2009 | Kategorie: Koně co nás opustili