» Úvod » Ostatní akce » Velikonoce 2007

Velikonoce 2007

Jízda zručnosti - převoz míče, bez použití otěží

    Na velikonoce jsme vyrazili k našemu kamarádovi Fredovi Bednářovi do Domašova. Zde byl na víkend připraven program v rámci seriálu Koňských akcí "S prázdnou kapsou kolem světa" tentokrát v duchu velikonoc. Pár slov o seriálu na odkazu zde.   Víkend začal v sobotu orientačním putováním po dvojicích v okolí Domašova spojeným s hledáním úkolů které byli v duchu velikonoc. Na cestu jsme dostali pouze fotomapu s vyznačenými stanovišti a přání "dobře dojeďte" a vyrazili jsme společně s kamarádkou a čtyřnohými partnery Ponkou a Baskem do krásné jarní přírody. Pořadí úkolů jsme si mohli vybrat dle našeho gustu a strategie, ale měli jsme najít všechny stanoviště a neztratit se. Úkoly byli v duchu přirozené komunikace - hlavně důvěry koně, např. sbírání ztracených vajec ze země pomocí kleští z koňského hřbetu, pletení pomlázky, přechod přes "rozvodněný" potok po spadlém kmeni, kdy člověk nesměl šlápnout na zem a z koně rovnou na kmen a zpět, ke svačině jsme si osmažili opravdové vejce, které jsme si vezli již ze základny (kdo nedovezl - měl hlad:-) a které jsme museli taky sami vyfouknout.. Gymnastický úkol byl přemísťování vajec ptáka Noha a Loskutáka, kteří si spletli hnízdo..a hlavně dojet v pořádku zpět i s vyfouknutým a pomalovaným vajíčkem a pomlázkou, které jsme vyrobili po cestě. Musím přiznat že vajíčko se mi podařilo sice dovézt ale ve stavu placatém, zato pomlázka vydržela celou cestu. Pár fotografií z atmosféry úkolů je ve fotogalerii.
    Neděle byla věnovaná jízdě zručnosti, sice bylo první místo odměněno krásnou soškou koníka, ale cílem bylo zjistit kdo má kde slabosti v komunikaci se svým koněm. Jízda byla připravena v lese a překážky byli z části přírodní a zčásti Fredovo práce. Každému se měřil čas a počítali trestné body, rozhodovalo provedení úkolů a následně čas. Průměrně se časy každého pohybovali kolem 20ti minut a vzhledem k tomu, že bylo skoro dvě desítky účastníků strávili jsme v lese celé dopoledne a část odpoledne. Vzhledem k tomu, že počasí bylo krásně jarní a úkoly neobvyklé uteklo to jako voda a koníci kteří se zrovna neúčastnili se napásli trochy jarní trávy na přilehlé pasece. Pro představu jaké byly úkoly přikládám fotogalerii s popiskem.
    A sebekriticky musím přiznat, že tu sošku jsme si odvezli domů my s Ponkou ;-) i když Fred dělal co mohl aby mu součet bodů vyšel jinak nešlo to jinak spočítat. Ponička bez větších problémů splnila všechny úkoly (menší problém vznikl při couvání do louže-bahno se jí opravdu nelíbilo a chvilku jsme diskutovali o nutnosti poslechnout:-), nicméně jelikož tento úkol splnilo sotva 5koní, nemohu ani Ponce nic vytknout) a čas byl o několik minut lepší než u druhého pořadí.
Publikováno: 25.12.07 21:25 | Připojená galerie: Velikonoce 2007 | Kategorie: Ostatní akce