» Úvod » Nabídka » Výcvik koní

Výcvik koní

ale už :-) březí Ponka
podrobnosti k nabídce ohledně přirozené komunikace

Už pár let se snažím pomáhat lidem s koňmi..nebo koním s lidmi? :-) Vlastně je to jedno, cílem je aby lidem a koním bylo spolu dobře a přesto nebo právě proto byli schopni se domluvit na společném cíli, ať už se jedná o bezchybné překonání parkuru, odjetí reiningové či trailové úlohy bez mínus bodů nebo jen spokojená vyjížďka či procházka v lese.

Řešíme problémy od nezvedání nohou, šlapání po člověku, přes nemožnost dostat koně do vody či přepravníku až po problém vůbec se ke koni přiblížit neboť je poněkud útočný. Shrnutí: prostě jakýkoliv problém ve vztahu s koněm, ve spolupráci s majitelem koně řešíme na základě přirozené komunikace. Hlavní důraz se klade na trpělivost, důslednost a spravedlivý přístup ke koni.

Nejčastěji řešíme: obsedání, základní výcvik (jak se země, tak pod sedlem), příprava na závody, koně kteří nespolupracují (nedávají nohy, bojí se vody..), problémy s nakládáním do přepravníku, koně kteří jsou nezastavitelní či neřiditelní, koně utíkající svému vodiči. Tolik mě napadlo spatra, ale je toho určitě víc. Zatím se ve většině případů problémy vyřešili jednoduše-koník jen nechápal, co se po něm chce. Takže stačilo najít společnou řeč a bylo po problémech. Vyjímečně se objevil problém v tom, že koník spolupracovat nechtěl, v tom případě se zjišťovala příčina a následně jsem mu vysvětlila, že spolupráce je pro soužití s člověkem příjemnější. A někdy se toto všechno kombinovalo se strachem, hlavně u koní mladých a neokoukaných, tam pomohla trpělivost, důvěra a pocit jistoty, který kůň čerpal z cvičitele.

 

Shrnutí nabídky:

- práce ze země = vyjasnění "pozic" člověka a koně (obvykle 1týden až  1měsíc)

- obsedání koní = kůň snese na zádech váhu jezdce, včetně další práce ze země      (obvykle 1týden až 1měsíc)

- základní výcvik koně = zastavení, couvání, krok, klus, cval, obraty, kruh, rovně. Vše převážně na volné otěži s důrazem na uvolnění koně. (obvykle do 3měsíců)

- pokročilý výcvik koně = dle přání majitele,  specializace dalšího využití koně (rekreace, western, parkur atp.)

- příprava na závody =  pouze western a práce s dobytkem (možnost předvedení Vašeho koně na akcích)

- kurzy u Vás ve stáji (s koňmi i bez) = aby se majitel domluvil se svým koněm

- kurzy u nás dle dohody (s vlastním koněm nebo možnost zapůjčení našeho koně)

- individuální výuka u Vás ve stáji - dle dohody
Publikováno: 9.10.10 12:12 | Připojená galerie: pár fotek z výcviku nebo spíš blbnutí s koňmi | Kategorie: Nabídka